Zaloguj

Załóż konto

Po rejestracji będziesz mógł śledzić status rezerwacji, a także ocenić wycieczkę po jej zakończeniu.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon*
* Klikając przycisk Załóż konto zgadzasz się na warunki zawarte w dokumentach Warunki korzystania z witryny i Polityka prywatności..

Już jesteś zarejestrowanym użytkownikiem?

Zaloguj

Bułgaria-Turcja.. takie bliskie a tak rożne!

WYJAZD POTWIERDZONY
od2375zł
WYJAZD POTWIERDZONY
od2375zł
29 maja 2021
Dostępne miejsca: 12
* Podaj liczbę osób

Zarezerwuj Miejsce

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

3062


Tylko u nas:

 • brak ukrytych opłat
 • oferta dopasowana do Ciebie
 • komfortowe autokary
 • zniżki dla grup


Potrzebujesz pomocy?

Napisz lub zadzwoń. Pomożemy w wyborze najlepszej oferty.

+48 (18) 448-76-16

+48 667-889-329

+48 695-291-018

biuro@austral.com.pl

Bułgaria-Turcja.. takie bliskie a tak rożne

Podziel się

Cena: 800 zł + 350 euro/os. – grupa max. 25 osób! 

 • Termin: 18-26.09.2021
 • Dostępne miejsca: 12
Opis oferty

 

Wyjazd z:

Kraków – Brzesko – Nowy Sącz

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opieka pilota/przewodnika na trasie
 • przewodnik miejscowy w Stambule
 • 6 noce w hotelu + wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja)
 • ubezpieczenie NNW, KL
 • Składka na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • bilety na metro w Stambule

Cena nie zawiera

 • posiłku w czasie przejazdu na trasie Kraków - Bułgaria
 • obiad w drodze powrotnej

Uwagi:

• Ze względu na panujący stan epidemii prosimy zabrać ze sobą maseczki.
• Organizacja wyjazdu odbywa się zgodnie z wymogami sanitarnymi.
Wymagany paszport ważny min 180 dni w chwili wyjazdu!

Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.

 

Program

Dzień 1 18.09.2021

Wyjazd z Krakowa / Nowego Sącza o godz. 14.00, przejazd nocny do Bułgarii.

Dzień 219.09.2021

W godzinach rannych przerwa na poranną toaletę i śniadanie (we własnym zakresie). Ciąg dalszy podroży. W godzinach popołudniowych przyjazd w okolice Sozopol, gdzie będą na nas czekać: piaszczyste plaże, doskonałe wino, rakija oraz wyśmienita kuchnia. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 320.09.2021

Śniadanie, całodniowy odpoczynek przy piaszczystej plaży. Dla chętnych zwiedzanie urokliwej miejscowości Sozopol, która przyciąga uwagę malowniczą starówką, wąskimi i krętymi uliczkami, pomiędzy którymi znajdują się zabytki starożytnej kultury i oryginalne XVIII- i XIX-wieczne drewniane domy, relikwie Jana Chrzciciela, tutejsze klify i przejrzysta woda par excellence… To właśnie tu można zakupić kosmetyki na bazie olejków różanych z bułgarskiej odmiany róży „rosa damascena”, oraz haftowane sukienki. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 21.09.2021

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Ciąg dalszy plażowania (do godz. 16:00) w tym czasie dla chętnych przejazd do antycznej części miasta Nessebaru – położona jest właściwie na półwyspie a historia tego miejsca jest niezwykle bujna. Trakowie, Grecy, Turcy… wygląda na to że już oni dostrzegli walory tego miejsca długo jeszcze przed nami. Może będziemy mieli szczęście i trafimy akurat na koncert czy występ lokalnego muzyka. Jednym z najpiękniejszych zabytków jest Cerkiew Chrystusa Pantokratora z XIII w. i jak się można dobrze domyślić odnajdziemy ją właśnie w Nesebarze. Połączenie białego kamienia i czerwonej cegły robi bez wątpienia wrażenie. Na koniec usiądziemy w lokalnej restauracji gdzie będziemy mogli skosztować najlepsze owoce morza. Następnie przejazd do Stambułu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5-622-23.09.2021

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Stambułu metrem: Kluczem programu będzie Stare Miasto – Hagia Sofia, Hipodrom, Yerbatan Saray, Błękitny Meczet, pałac sułtanów Top Kapi, oraz Wielki Bazar. Zamówimy obłędne lody dondurma a kiedy będziemy chcieli dorwać się do nich sprzedawca kilkakrotnie zrobi z nas idiotów. To trzeba zobaczyć. Targowanie na Wielki Bazarze, następnie będziemy pić dużo a nawet więcej tureckiej herbaty w tulipankach. Wysłuchamy donośnych nawoływań muezzina wygłaszanych z minaterów adhan. Pragnienie ugasimy sokiem ze świeżo wyciskanych owoców i słonym jogurtem ayran. Odwiedzimy obowiązkowo stambulską cukiernię oraz wstąpimy do niejednego z meczetów. Przejdziemy pod Bosforem na azjatycką stronę miasta po Moście Bosforskim, wskoczymy do nostalgicznego tramwaju który kursuje z Tünel do placu Taksim przez jedną z ciekawszych ulic handlowych miasta – İstiklal Caddesi. Wypalimy fajkę wodną, skorzystamy z najstarszej linii metra w Europie, zjemy małe słodkie pączusie – lokmę oraz nie odpuścimy kultowego miejsca jakim jest Vefa Bozacisi. Serwują tam bozę od 1876 roku, a na półeczce stoi szklanka, z której pił sam Atatürk!!! Kto byłby chętny to możemy pomóc mu zrobić sobie włosy na Trumpa (o tym na wycieczce będziemy mówić). Dla chętnych dodatkowo Hammam to po prostu łaźnia turecka. Najpierw godzina oblewania się wodą w łaźni, a potem intensywny pilling i masaż wykonany przez tamtejszych masażystów. Znajdziemy się po azjatyckiej stronie i usiądziemy na schodach przy wodzie z salepem w dłoni. Widok na stronę europejską stanowi jedną z najpiękniejszych panoram, jakie możecie mieć szczęście oglądać – bostońskie domy są prze, prze, piękne!

Dzień 724.09.2021

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Bułgarii, Sofia – czyli brzydula, w której po chwili się zakochujecie! Stolica Bułgarii wzięła swą nazwę od córki rzymskiego władcy Zofii. Dogorywający duch komunizmu z roku na rok rozwija się i rozkwita stając się ciekawą alternatywą dla przepełnionych turystami zachodnioeuropejskich stolic. Przygotujcie się na sporą dawkę historii, kultury, wiele miłych niespodzianek ukrytych w wąskich uliczkach. A! i oczywiście Ulicę Witosza w Sofii naprawdę da się lubić. Idąc w kierunku południowym nad widnokręgiem dominuje potężny masyw (także Witosza), ze szczytem Czarny Wierch, który osiąga aż 2290 m.n.p.m. No i wypijemy tu również rewelacyjną kawę! Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 25.09.2021

Śniadanie wykwaterowanie z hotelu. W tym dniu poznamy orientalne oblicze Sofii… Niedaleko meczetu Banja Bashi znajduje się Sofijska Synagoga. Jest ogromna, piękna, budzi zachwyt i respekt. By poczuć to, wystarczy odwrócić się o 180 stopni i wkroczyć w chaotyczne epicentrum prawdziwego Orientu – w wąskie uliczki i na pobliski bazar, a potem powrócić i zachwycić się harmonią i spokojem synagogi. Dodatkowo 130 dzwonów w parku Kambanite oraz na zakończenie Tarator i sałatka szopska – czyli smaki Bułgarii. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie), nocny powrót do Polski.

Dzień 9 26.09.2021

Planowany przyjazd do Krakowa ok. godz. 15.00.

Mapa

2 os. ogląda teraz tą ofertę