+48-695-291-018 | (18) 448-76-16 biuro@austral.com.plwynajem autokarów

Zaloguj

Załóż konto

Po rejestracji będziesz mógł śledzić status rezerwacji, a także ocenić wycieczkę po jej zakończeniu.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon*
* Klikając przycisk Załóż konto zgadzasz się na warunki zawarte w dokumentach Warunki korzystania z witryny i Polityka prywatności..

Już jesteś zarejestrowanym użytkownikiem?

Zaloguj

Zakopane – Morskie oko

Cena
od105zł
Cena
od105zł
Imię Nazwisko*
Adres email*
Wiadomość*
Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

2740


Tylko u nas:

 • brak ukrytych opłat
 • oferta dopasowana do Ciebie
 • komfortowe autokary
 • zniżki dla grup


Potrzebujesz pomocy?

Napisz lub zadzwoń. Pomożemy w wyborze najlepszej oferty.

+48 (18) 448-76-16

+48 667-889-329

+48 695-291-018

biuro@austral.com.pl

Zakopane - Morskie Oko

WYCIECZKA SZKOLNA
Podziel się

Cena: 105 zł/os. 

Powyższa cena obowiązuje przy grupie min. 45 os. 
 
 • Termin: na zapytanie
 • Grupa min. 45os.

Wyjazd z:

Nowego Sącza

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opieka pilota na całej trasie
 • przewodnik tatrzański
 • ubezpieczenie NNW
 • Bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego, przejazd kolejką na Gubałówkę w dwie strony

Uwagi:

Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.

Warto wiedzieć:

Morskie Oko (1395 m n.p.m.) jest największym jeziorem w Tatrach, położonym w Dolinie Rybiego Potoku. Jego powierzchnia to 34,93 ha, długość 862 m, szerokość 568 m i głębokość ok. 52 m. Zasilane jest przez Carnostawiański Potok oraz Mnichowy Potok. Górale zwykli nazywać je: „Biały Staw”, Rybie Jezioro lub Rybi Staw. Powodem może być fakt iż Morskie Oko ( jako nieliczne spośród tatrzańskich jezior) jest zarybione w naturalny sposób.

Świat podwodny Morskiego Oka znany jest głównie z legend i podań, wedle których jest ono połączone z Morzem Bałtyckim i skrywa na dnie wielkie skarby, takie jak na przykład szkatułka z perłami weneckiego kupca i kociołek ze zbójeckimi dukatami pilnowany przez tajemniczego Króla Złotych Węży. Wedle przekazów, na jego dnie znajduje się też popiersie cesarza Franciszka Józefa zrzucone z Rysów przez taterników.

Pokrywa lodowa na Morskim Oku utrzymuje się przez prawie pół roku. Morskie Oko i jego otoczenie należało do jednego z najwcześniej poznanych rejonów Tatr.

Pierwszy znakowany szlak w polskich Tatrach to ścieżka prowadząca z Jaszczurówki przez Psią Trawkę i Polanę Waksmundzką do Roztoki. Ścieżka została wyznakowana najpewniej około 1877 roku.

W 1908 roku na otwarciu schroniska pojawili się nawet: Władysław Reymont, Leopold Staff, Fryderyk Hoesick. Właśnie w tym schronisku podróż poślubną spędzali holenderska księżniczka Juliana i książkę Bernhard Lippe-Biesterfeld.

Gośćmi schroniska nad Morskim Okiem było wiele znanych osobistości. Na uroczystość otwarcia pierwszego schroniska przybyli: Adam Asnyk, Helena Modrzejewska, Zygmunt Noskowski. Noskowski skomponował nawet na tę okazję uwerturę “Morskie Oko”.

 

 

 

Program

Dzień 1

Wyjazd z Nowego Sącza ok godz. 7:00, przejazd do Zakopanego. Przejście z przewodnikiem Doliną Strążyską. Czas wolny w Herbaciarni Parzenica- nietypowym schronisku górskim. Po zejściu ze szlaku, przejazd do Zakopanego, przejście przez Krupówki, czas wolny na posiłek (we własnym zakresie). Wizyta w Kościele Świętej Rodziny najstarszej rzymskokatolickiej, murowanej świątyni Zakopanego. Następnie zobaczymy: Wielką Krokiew, Kaplicę na Jaszczurówce, Cmentarz na Pęksowym Brzysku. Na zakończenie przejazd kolejką linową na Gubałówkę w dwie strony. Powrót do Nowego Sącza w godzinach wieczornych.

Mapa

8 os. ogląda teraz tą ofertę