Zaloguj

Załóż konto

Po rejestracji będziesz mógł śledzić status rezerwacji, a także ocenić wycieczkę po jej zakończeniu.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon*
* Klikając przycisk Załóż konto zgadzasz się na warunki zawarte w dokumentach Warunki korzystania z witryny i Polityka prywatności..

Już jesteś zarejestrowanym użytkownikiem?

Zaloguj

Szlakiem krakowskich legend

Cena
od680zł
Cena
od680zł
Imię Nazwisko*
Adres email*
Wiadomość*
Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

2879


Tylko u nas:

 • brak ukrytych opłat
 • oferta dopasowana do Ciebie
 • komfortowe autokary
 • zniżki dla grup


Potrzebujesz pomocy?

Napisz lub zadzwoń. Pomożemy w wyborze najlepszej oferty.

+48 (18) 448-76-16

+48 667-889-329

+48 695-291-018

biuro@austral.com.pl

Szlakiem krakowskich legend

Podziel się

Cena: 680 zł/ os.

Powyższa cena obowiązuje przy grupie min. 45 os. W przypadku mniejszych grup prosimy o kontakt.

 • Termin: na zapytanie
 • Grupa min. 45os.
Opis oferty

Wykorzystaj swój Bon Turystyczny +500 w Biurze Podróży Austral! 

Wyjazd z:

Nowego Sącza

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • 2 noclegi z HB (śniadanie i obiadokolacja)
 • opieka pilota/przewodnika
 • bilety wstępu do: warsztaty w OPN, Jaskinia Ciemna, krakowski park linowy, pałac Krzysztoforskich, podziemia Krakowa, kościół Mariacki, Muzeum Obwarzanka, zwiedzanie opactwa w Tyńcu + warsztaty
 • ubezpieczenie NNW

Uwagi:

Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.

UWAGA: Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja od 4 do 6 miesięcy!

 

Program

Dzień 1

Wyjazd z Nowego Sącza w godzinach porannych, przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wzięcie udziału w zajęciach „Cztery pory roku”, które mają na celu zapoznanie uczestników z walorami przyrodniczymi Ojcowskiego Parku Narodowego. Pozwalają także na rozwijanie umiejętności posługiwania się busolą, orientowania w przestrzeni (rajd na azymut) i rysowania mapy. Materiały pomagają też uczniom rozpoznawać wybrane gatunki roślin i zwierząt w czasie wędrówki Doliną Sąspowską. Będzie to potrzebne do zrealizowania gry miejskiej. Następnie przejazd do Karczmy Rzym, która związana jest z legendą o Panu Twardowskim, który się z diabłem bratał. Wieczorne zajęcia sportowe w krakowskim parku linowym. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do centrum miasta, poznanie legend:
Legenda o smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku. Spotkanie ziejącego smoka Wawelskiego, zwiedzanie Wawelu, przejście na rynek, możliwość zakupu pamiątek, zwiedzanie sukiennic
Legenda o skarbach Krzysztoforskich. Zwiedzanie pałacu Krzysztofory oraz podziemi rynku,
Legenda o wieżach kościoła Mariackiego, o żółtej ciżemce, możliwość wysłuchania hejnału, zwiedzanie kościoła Mariackiego,
Legenda o zaczarowanych gołębiach, na płycie rynku można nakarmić zaczarowane krakowskie gołębie.
Przejście do Muzeum Obwarzanka, symbolu Krakowa. Jest to produkt regionalny i może być wypiekany tylko w Krakowie. Zobaczysz tutaj proces wypiekania obwarzanków oraz będziesz miał możliwość własnoręcznie zrobienia obwarzanka. Powrót do ośrodka noclegowego, obiadokolacja w formie ogniska w nawiązaniu do legendy o Lajkoniku.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na plac na ul. Szerokiej. Poznanie ostatniej legendy o Żydowskim Weselu. Zwiedzanie Synagogi, dzielnicy Żydowskiej, Apteki pod Orłem. Gra miejsca nawiązująca do poznanych legend. Na koniec przejazd do Tyńca. Zwiedzanie opactwa wraz z warsztatami. Do wyboru: „W klasztornych murach”, „Wczoraj i dziś. Co to jest dziedzictwo kulturowe?”, „Przez style i epoki” . W swej prawie tysiącletniej historii był świadkiem kształtowania się Państwa Polskiego i ważnym ośrodkiem kultury i duchowości przez wiele wieków. Współcześnie po latach kasaty i ruiny opactwo tynieckie jest największą wspólnotą benedyktyńską w Polsce, której rytm dnia nadal wyznacza Liturgia godzin, a życie oparte jest na 1500-letniej Regule św. Benedykta. Powrót do Nowego Sącza w godzinach po wieczornych.

Mapa

6 os. ogląda teraz tą ofertę