Powyższa cena obowiązuje przy grupie min. 45 os. W przypadku mniejszych grup prosimy o kontakt.
Wykorzystaj swój Bon Turystyczny +500 w Biurze Podróży Austral!
Nowego Sącza
Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.
UWAGA: Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja od 4 do 6 miesięcy!
Wyjazd z Nowego Sącza w godzinach porannych, przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wzięcie udziału w zajęciach „Cztery pory roku”, które mają na celu zapoznanie uczestników z walorami przyrodniczymi Ojcowskiego Parku Narodowego. Pozwalają także na rozwijanie umiejętności posługiwania się busolą, orientowania w przestrzeni (rajd na azymut) i rysowania mapy. Materiały pomagają też uczniom rozpoznawać wybrane gatunki roślin i zwierząt w czasie wędrówki Doliną Sąspowską. Będzie to potrzebne do zrealizowania gry miejskiej. Następnie przejazd do Karczmy Rzym, która związana jest z legendą o Panu Twardowskim, który się z diabłem bratał. Wieczorne zajęcia sportowe w krakowskim parku linowym. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.
Śniadanie, przejazd do centrum miasta, poznanie legend:
Legenda o smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku. Spotkanie ziejącego smoka Wawelskiego, zwiedzanie Wawelu, przejście na rynek, możliwość zakupu pamiątek, zwiedzanie sukiennic
Legenda o skarbach Krzysztoforskich. Zwiedzanie pałacu Krzysztofory oraz podziemi rynku,
Legenda o wieżach kościoła Mariackiego, o żółtej ciżemce, możliwość wysłuchania hejnału, zwiedzanie kościoła Mariackiego,
Legenda o zaczarowanych gołębiach, na płycie rynku można nakarmić zaczarowane krakowskie gołębie.
Przejście do Muzeum Obwarzanka, symbolu Krakowa. Jest to produkt regionalny i może być wypiekany tylko w Krakowie. Zobaczysz tutaj proces wypiekania obwarzanków oraz będziesz miał możliwość własnoręcznie zrobienia obwarzanka. Powrót do ośrodka noclegowego, obiadokolacja w formie ogniska w nawiązaniu do legendy o Lajkoniku.
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na plac na ul. Szerokiej. Poznanie ostatniej legendy o Żydowskim Weselu. Zwiedzanie Synagogi, dzielnicy Żydowskiej, Apteki pod Orłem. Gra miejsca nawiązująca do poznanych legend. Na koniec przejazd do Tyńca. Zwiedzanie opactwa wraz z warsztatami. Do wyboru: „W klasztornych murach”, „Wczoraj i dziś. Co to jest dziedzictwo kulturowe?”, „Przez style i epoki” . W swej prawie tysiącletniej historii był świadkiem kształtowania się Państwa Polskiego i ważnym ośrodkiem kultury i duchowości przez wiele wieków. Współcześnie po latach kasaty i ruiny opactwo tynieckie jest największą wspólnotą benedyktyńską w Polsce, której rytm dnia nadal wyznacza Liturgia godzin, a życie oparte jest na 1500-letniej Regule św. Benedykta. Powrót do Nowego Sącza w godzinach po wieczornych.