Zaloguj

Załóż konto

Po rejestracji będziesz mógł śledzić status rezerwacji, a także ocenić wycieczkę po jej zakończeniu.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon*
* Klikając przycisk Załóż konto zgadzasz się na warunki zawarte w dokumentach Warunki korzystania z witryny i Polityka prywatności..

Już jesteś zarejestrowanym użytkownikiem?

Zaloguj

Tam gdzie rakija

WYJAZD POTWIERDZONY
od1655zł
WYJAZD POTWIERDZONY
od1655zł
19 kwietnia 2021
Dostępne miejsca: 2
* Podaj liczbę osób

Zarezerwuj Miejsce

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

3026


Tylko u nas:

 • brak ukrytych opłat
 • oferta dopasowana do Ciebie
 • komfortowe autokary
 • zniżki dla grup


Potrzebujesz pomocy?

Napisz lub zadzwoń. Pomożemy w wyborze najlepszej oferty.

+48 (18) 448-76-16

+48 667-889-329

+48 695-291-018

biuro@austral.com.pl

Tam gdzie rakija

Podziel się

Cena: 350 zł +290 euro/os. – grupa max. 25 osób! 

 • Termin: 19.04 - 26.04.2021
 • Dostępne miejsca: 2
Opis oferty

 

Wyjazd z:

Kraków – Brzesko – Nowy Sącz

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opieka pilota/przewodnika podczas zwiedzania Albanii
 • 5 nocy w hotelu *** + wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja)
 • wieczór integracyjny
 • jeden obiad z owocami morza (w ostatni dzień)
 • ubezpieczenie NNW, KL
 • Składka n TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera

 • Posiłku w czasie przejazdu na trasie: Kraków - Saranda
 • wycieczka fakultatywna do ruin starożytnego miasta Butrinti

Uwagi:

• Ze względu na panujący stan epidemii prosimy zabrać ze sobą maseczki.
• Organizacja wyjazdu odbywa się zgodnie z wymogami sanitarnymi.
• Wymagany dowód osobisty / paszport

Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.

 

Program

Dzień 1 19.04.2021

W godzinach rannych przerwa na poranną toaletę i śniadanie (we własnym zakresie). Ciąg dalszy podroży. Przyjazd do miejscowości Saranda w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 220.04.2021

W godzinach rannych przerwa na poranną toaletę i śniadanie (we własnym zakresie). Ciąg dalszy podroży. Przyjazd do miejscowości Saranda w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 321.04.2021

Śniadanie, udział w wycieczce „Błękitne Oko i okolice”.
Pełna atrakcji wycieczka po okolicach Sarandy. Pierwszym punktem jest jeden z największych cudów natury południowej Albanii, czyli tajemnicze Błękitne Oko, jedno ze źródeł rzeki Bistrica. W czasie wolnym można pospacerować wśród bujnej przyrody. Przejazd do Ksamilu, gdzie znajduje się piękne lazurowe, błękitne morze wraz z piaszczystymi plażami – odpoczynek. Dla chętnych osób obiad w pobliskiej restauracji serwującej owoce morza.
Powrót do hotelu, obiadokolacja. Następnie wjazd na Zamek Lëkurësi – podziwianie zachodu słońca, stąd również możemy podziwiać niesamowity widok na miasto i zatokę, Park Narodowy Butrinti, wyspę Korfu oraz Góry Szerokie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4 22.04.2021

Śniadanie, udział w wycieczce pt. „Riwiera – lazurowe wybrzeże”
Wycieczka jedną z najpiękniejszych tras wybrzeża Morza Jońskiego. Z Sarandy wyjeżdżamy na drogę prowadzącą na Albańską Riwierę, rozpoczynającą się we wsi Nivica. Mijamy małe, nadmorskie miejscowości w regionie słynącym z przepięknych gajów oliwnych i cytrusowych. W Shën Vasil, gdzie w lokalnych sklepikach można kupić oliwę z oliwek, zioła i rakiję czeka również nas spotkanie z lokalnymi osiołkami! Kolejny postój to przerwa na kawę w Borsh, gdzie ochłodzimy się przy naturalnych wodospadach. Miłośników historii zainteresuje kolejny punkt, czyli zamek Porto Palermo, kryjący w sobie tajemnice z czasów panowania Turków. Spacer na zamek to nie tylko ciekawe opowieści historyczne, ale i możliwość zrobienia zdjęć okolic bazy Marynarki Wojennej z czasów dyktatora Envera Hodży. Następnie dojeżdżamy w okolice Himary na jedną z przepięknych piaszczystych plaży – odpoczynek. Tu mamy czas wolny na obiad i kawę. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w uroczym miasteczku Dhermi i Vuno gdzie znajduje się punkt widokowy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 23.04.2021

Śniadanie, całodniowy odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.
Uwaga! W tym dniu dla osób chętnych za dodatkową opłatą 10 euro wycieczka fakultatywna:
Półdniowa wycieczka do ruin starożytnego miasta Butrinti oraz czas wolny na plaży w Ksamilu. Krótki przejazd do Butrinti na stanowisko archeologiczne wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie spaceru po Parku Narodowym zobaczymy pozostałości budowli i ruin z różnych okresów historycznych. Dodatkowymi atrakcjami są walory przyrodnicze, wspaniały widok z zamku na Morze Jońskie oraz Kanał Vivari, a także bliskość Jeziora Butrinti słynącego z hodowli małży. W drodze powrotnej czas wolny na plaży w Ksamilu, nazywanym „albańskimi tropikami”. Powrót do Sarandy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 624.04.2021

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do: „Gjirokastra – kamienne miasto”.
Wycieczka dla miłośników historii i tradycji oraz spacerów wśród wiekowych zabytków. Trasa biegnie wyjątkowo malowniczą drogą, na której czekają nas dwa postoje. Jeden z nich to najbrzydszy punkt widokowy w okolicy z… najpiękniejszym widokiem na przełęcz i wioskę Muzina. Następnie wzdłuż doliny rzeki Drinos dojeżdżamy do miasta z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, nazywanego „kamiennym” lub „srebrnym” miastem, czyli do Gjirokastry – miejsca urodzenia dyktatora Envera Hodży oraz znanego albańskiego pisarza Ismaila Kadare. Pierwszym punktem naszego programu jest zamek, gdzie znajduje się Muzeum Militarne ze zbiorami z różnych epok oraz więzienie stworzone przez albańskiego króla Zogu I. Z kilku zamkowych dziedzińców możemy podziwiać panoramę starego i nowego miasta oraz okolicznych pasm górskich. Następnie przejście do Zekate House – dom, zbudowany w 1812 roku, jest uważany za „jeden z najwspanialszych przykładów architektury Gjirokastra w stylu osmańskim”. W czasie wolnym odwiedzamy Stary Bazar, gdzie można kupić oryginalne pamiątki – rękodzieło, wyroby drewniane i kamienne, antyki oraz drobiazgi z symbolami Albanii. Jadąc w stronę Tirany zatrzymamy się przy punkcie widokowym Vjosa – oprócz niesamowitych widoków będzie możliwość zakupienia świeżych truskawek oraz pomarańczy! Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w Tiranie.

Dzień 725.04.2021

Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie. Następnie zwiedzanie Tirany zaczniemy od okolic Uniwersytetu, skąd udamy się do centrum miasta przez willową dzielnicę komunistycznych dygnitarzy. Po drodze miniemy pomnik Fryderyka Chopina oraz park Rinia – jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych tutejszych studentów. Zobaczymy także budynki rządowe i niedoszłe mauzoleum dyktatora Hodży. Wyróżnia się ono charakterystycznym kształtem piramidy. Na Placu Skanderbega zwiedzimy pięknie udekorowany XVIII-wieczny meczet Et’hem Beja. Na zakończenie obiad z owocami morza. Ok. godz. 13:00 wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 826.04.2021

Planowany przyjazd do Krakowa ok. godz. 16:00.

Mapa

4 os. ogląda teraz tą ofertę