Zaloguj

Załóż konto

Po rejestracji będziesz mógł śledzić status rezerwacji, a także ocenić wycieczkę po jej zakończeniu.
Nazwa użytkownika*
Hasło*
Potwierdź hasło*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon*
* Klikając przycisk Załóż konto zgadzasz się na warunki zawarte w dokumentach Warunki korzystania z witryny i Polityka prywatności..

Już jesteś zarejestrowanym użytkownikiem?

Zaloguj

ORIENT – Bułgaria – Turcja – Rumunia

WYJAZD POTWIERDZONY
od3000zł
WYJAZD POTWIERDZONY
od3000zł
Wycieczka niedostępna

Zarezerwuj Miejsce

Dodaj do ulubionych

Adding item to wishlist requires an account

3111


Tylko u nas:

 • brak ukrytych opłat
 • oferta dopasowana do Ciebie
 • komfortowe autokary
 • zniżki dla grup


Potrzebujesz pomocy?

Napisz lub zadzwoń. Pomożemy w wyborze najlepszej oferty.

+48 (18) 448-76-16

+48 667-889-329

+48 695-291-018

biuro@austral.com.pl

ORIENT - Bułgaria - Turcja - Rumunia

Podziel się

Cena: 650 zł + 500 euro/os. – grupa max. 25 osób! 

 • Termin: 08.10 - 16.10.2022
 • Dostępne miejsca: 14
Opis oferty

 

Wyjazd z:

Kraków – Brzesko – Nowy Sącz

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem
 • opieka pilota/przewodnika na trasie
 • przewodnik miejscowy w Stambule
 • 6 noce w hotelu + wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja)
 • ubezpieczenie NNW, KL
 • Składka na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • bilety na metro w Stambule

Cena nie zawiera

 • posiłku w czasie przejazdu na trasie Kraków - Bułgaria
 • obiad w drodze powrotnej
 • rejs po Bosforze z nocą turecką - 45 euro.

Uwagi:

• Ze względu na panujący stan epidemii prosimy zabrać ze sobą maseczki.
• Organizacja wyjazdu odbywa się zgodnie z wymogami sanitarnymi.
Wymagany paszport ważny min 180 dni w chwili wyjazdu!

Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.

 

Program

Dzień 1 08.10.2022

Wyjazd z Krakowa / Nowego Sącza o godz. 14.00, przejazd nocny do Bułgarii.

Dzień 209.10.2022

Naszą przygodę rozpoczniemy od Bułgarii obalając stereotyp, że nie ma tam nic ciekawego. Bez wątpienia Was zachwyci! Jest to kraina pachnąca olejkiem różanym (ten bułgarski używany jest przez wiodące firmy perfumeryjne jak Channel, Kenzo czy Bulgari) i czubrycą z bałkańskim charakterem i otwartością jej mieszkańców. Przyjazd do Sofii, która jest pomieszaniem z poplątaniem. Trochę Turcji, trochę komuny, trochę Bałkanów. Czas wolny na poranną toaletę. W tym dniu poznamy orientalne oblicze bułgarskiej stolicy… Niedaleko meczetu Banja Bashi znajduje się Sofijska Synagoga. Jest ogromna, piękna, budzi zachwyt i respekt. By poczuć to, wystarczy odwrócić się o 180 stopni i wkroczyć w chaotyczne epicentrum prawdziwego Orientu – w wąskie uliczki i na pobliski bazar, a potem powrócić i zachwycić się harmonią i spokojem synagogi. Dodatkowo 130 dzwonów w parku Kambanite oraz na zakończenie Tarator i sałatka szopska – czyli smaki Bułgarii. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Dla wytrwałych polecimy tour po klubach, bo w Sofii można naprawdę dobrze się wybawić! Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 310.10.2022

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd całodniowy do Stambułu. Na trasie zatrzymamy się w najbardziej klimatycznym bułgarskim miasteczku – Kopriwsztica. Jest to jedyne na świecie miasto skansen. Będziemy zachwyceni spacerem po wąskich brukowanych uliczkach, który będzie swoistą podróżą w czasie. Ujrzymy jak dawniej żyli mieszkańcy w Kopriwszticy. Przyjrzymy się oryginalnym wnętrzom domostw. Zauważymy jak były kiedyś umeblowane i wyposażone izby i domy. Nie pominiemy na naszym spacerze zbudowanej w 1817 r., cerkwi Zaśnięcia Bogurodzicy. Zachwyci nas niespotykanego błękitnego koloru elewacją. Wewnątrz na uwagę zasługuje cenny ikonostas z 1821 r., dzieło mistrzów szkoły triawneńskiej. Po tak ekscytującym spacerze żołądki napełnimy w jednej z licznych restauracji. Polecimy wam skosztowanie bułgarskiego „jogurtu” zwanego kiseło mljako. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 - 611-13.10.2022

Śniadanie. Zaczynamy naszą przygodę w Stambule. To miasto marzycieli, ale w tych miejscach rozmarzy się nawet największy realista. Kluczem programu będzie Stare Miasto – Hagia Sofia – to istna perła architektury i najlepsza wizytówka miasta, Hipodrom, Yerbatan Saray, Błękitny Meczet, pałac sułtanów Top Kapi, zabytkowy pasaż kwiatowy (utrzymany we francuskim stylu), uraczymy niezliczoną ilość kolorów budynków ciekawych restauracji i miejsc stworzonych po to, aby powstało świetne zdjęcie. Oczywiście nie ominie nas przygoda na Wielkim Bazarze. Targowanie na Grand Bazar, który skrywa niesamowite skarby. Ależ tam się dzieje! Stoiska z kolorowymi lampami, przeróżne przyprawy, biżuteria, porcelana. Zamówimy obłędne lody dondurma a kiedy będziemy chcieli dorwać się do nich sprzedawca kilkakrotnie zrobi z nas idiotów. To trzeba zobaczyć. Następnie będziemy pić dużo, a nawet więcej tureckiej herbaty w tulipankach. Stambuł bez tureckiej herbaty jak Kraków bez Wawelu. Tu poczujecie aromat herbaty pachnący jak nigdzie indziej. Takich rzeczy się nie zapomina. Wysłuchamy donośnych nawoływań muezzina wygłaszanych z minaterów adhan. Pragnienie ugasimy sokiem ze świeżo wyciskanych owoców i słonym jogurtem ayran. Odwiedzimy obowiązkowo stambulską cukiernię oraz wstąpimy do niejednego z meczetów. Wszystkie drogi w Stambule prowadzą na Bosfor. Przejdziemy nad cieśniną po Moście Bosforskim na azjatycką stronę miasta, a nad naszymi głowami będą unosić się mewy, nieodłączny element każdego kadru. Wskoczymy do nostalgicznego tramwaju, jednego z najbardziej znanych symboli Stambułu, który kursuje z Tünel do placu Taksim przez jedną z ciekawszych ulic handlowych miasta – İstiklal Caddesi. Wypalimy fajkę wodną, skorzystamy z najstarszej linii metra w Europie, zjemy małe słodkie pączusie – lokmę oraz nie odpuścimy kultowego miejsca jakim jest Vefa Bozacisi. Serwują tam bezę od 1876 roku, a na półeczce stoi szklanka, z której pił sam Atatürk!!! Kto byłby chętny to możemy pomóc mu zrobić sobie włosy na Trumpa (o tym na wycieczce będziemy mówić). Dla chętnych dodatkowo Hammam to po prostu łaźnia turecka. Najpierw godzina oblewania się wodą w łaźni, a potem intensywny pilling i masaż wykonany przez tamtejszych masażystów. Znajdziemy się po azjatyckiej stronie i usiądziemy na schodach przy wodzie z salepem w dłoni. Widok na stronę europejską stanowi jedną z najpiękniejszych panoram, jakie możecie mieć szczęście oglądać – bostońskie domy są prze, prze, piękne! Nie zapomnimy o jednej z najbardziej kolorowych dzielnic Stambułu – Balat. Ta dzielnica jest kwintesencją Stambułu. Miejsce widocznych kontrastów, gdzie teraźniejszość dotyka przeszłości. To absolutny „must have”. Stambuł to także jedno z najbardziej instafriendly miast na świecie. Przyglądniemy się Stambułowi z wysokości. Oglądaniem to miasto z perspektywy 360 metrów z Wieży Galata.
Dla chętnych zorganizujemy (dodatkowo płatne 45 euro) w godzinach wieczornych i nocnych rejs po Bosforze połączony z kolacją na statku oraz show nocy tureckiej. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć Stambuł w blasku mieniących się różnobarwnych świateł. Niesamowitym przeżyciem będzie tradycjonalny turecki pokaż muzyczny – Katibim czy Asuk Masuk (imitacja zabawy karłów w pokazie tanecznym dwóch mężczyzn). I oczywiście obowiązkowy taniec brzucha. A to wszystko przy nielimitowanym dostępie do lokalnych win , piw, gin, raki, napojów zimnych i ciepłych.

Dzień 714.10.2022

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd całodniowy do stolicy Rumunii, Bukaresztu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 815.10.2022

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Bukaresztu – czyli brzyduli, w której po chwili się zakochujecie. Zacznijmy od tego… Chcemy Was zaprosić do Bukaresztu, Nie Budapesztu! Jak się okazuje to nie takie trudne pomylić się. Nawet Lenny Kravitz czy Jackson entuzjastycznym okrzykiem „ Hello Budapeszt” powitali bukaresztańską widownię. Dlaczego Bukareszt? W końcu bucurie znaczy radość. Bukareszt objawia się trochę jak wampir z plastiku, który rano sprzedaje chińskie magnesy na lodówki, by wieczorem przemienić się w wąsatego drakulę łaknącego taniego i szalonego seksu. Te porównania często padają i bynajmniej nie chcemy z nimi dyskutować. Dlaczego zimą chcemy poznawać Bukareszt? Gdyż w miejskich murach zimą człowiek nie czuje się, jak w piekarniku. Chcemy też obalić sporo stereotypów na temat tego miasta. Na pewno nie będziemy spacerować ulicami pokrytymi psami zamiast asfaltem. Większość bezpańskich psów to odległa przeszłość. Ale od początku… Bukareszt jest stolicą i największym miastem Rumunii, położonym nad rzeką Dymbowicą. Nazywany Czarującym Paryżem Północy. A przez wielu i potencjalnym Berlinem Południowego Wschodu. Poturbowany przez trzęsienie ziemi. Ale i przez same Słońce Karpat ( wyjaśnimy o co chodzi ). Swój obecny wygląd zawdzięcza nieco szalonym pomysłom Ceaușescu. Dziwny z tego miasta twór. Nie jest miastem jak z obrazka na Instagramie. Cóż…z Bukaresztem już tak jest, że albo się go kocha, albo nienawidzi. My proponujemy to miasto, bo wiemy, że Wam się spodoba. Tak samo było i jest z naszym polecanym Belgradem. Czy kiedykolwiek zawiedliście się na nim? Aż zaskakująco Was wciągnął i jest niewątpliwie po Albanii naszym Top. A Bukareszt zapewne też znajdzie się wysoko w rankingu odwiedzanych przez TamGdzieRakija miejsc. Bukareszt to również raj! Dla kawoszy, smakoszy. Knajp i kawiarni, wszelkiego rodzaju, jest tu pod dostatkiem i nikt uzależniony od kofeiny nie będzie miał problemu, żeby znaleźć swój napój mocy. Tłoczno, gwarno, mnóstwo knajp. I o to chodzi. Jak w Belgradzie. W mieście jest masa klimatycznych knajpek, takich z atmosferą, w której można się zatopić jak w pluszowy koc. Oj w Bukareszcie jest co robić wieczorami i w nocy. Dzieje się w Bukareszcie, dzieje! Jak ktoś lubi imprezować, to w rumuńskiej stolicy może wpaść w niezły ciąg. Ekscytujące życie nocne. Sama starówka kryje w sobie MNÓSTWO lokali z masażem oraz striptizem, a ich szyldy przypominają nasze siermiężne polskie wczesne lata 90. Wiecie, jaskrawy róż i ponętna pani na rurce, te sprawy. W godzinach popołudniowych powrót do Polski.

Dzień 916.10.2022

Planowany przyjazd do Krakowa ok. godz. 12.00.

Mapa

4 os. ogląda teraz tą ofertę